Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Jsme s Vámi na Radiu Kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávačeRadio Kroměříž

Buďte s námi

KULTURNÍ SERVIS PŘINÁŠÍ

23. 2. 2018 - 25. 3. 2018 | Květná zahrada KROMĚŘÍŽ

Výstava Kamélie dell´arte


Již osmý ročník tradiční výstavy zahájí návštěvnickou sezonu v Květné zahradě v Kroměříži.

Palmový skleník bude instalován jako série obrazů z Commedie dell´arte. Můžete se nejen seznámit s příběhem postav, které v ní vystupují, ale také sami vstoupit do děje. Zahradnické aranžmá je plné romantických zákoutí a nečekaných překvapení. Všemu samozřejmě vévodí kvetoucí kamélie.

Velký skleník je komponován jako protiváha komorní atmosféry Palmového skleníku. Charakterizuje jej hlavní osa procházející celou jeho délkou a expozice má podobu pravidelné zahrady. Je jedním velkým divadelním jevištěm. Právě do něj je z velké části soustředěn doprovodný program výstavy.

Comedie dell´arte je typem improvizované, ovšem profesionální komedie, která se objevila v Itálii v polovině 16. století. Je inspirována italskou karnevalovou kulturou, ale i středověkým lidovým divadlem. V moravském prostředí bychom mohli hledat paralelu v masopustu.

Tak jako každý rok se i letos můžete těšit na bohatý doprovodný program v podobě komentovaných prohlídek, divadelních a hudebních představení, dílen pro děti i dospělé a spoustou dalších tématických zábavných aktivit.

Vstup na výstavu i na doprovodný program je vždy v rámci vstupného do Květné zahrady.