Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Jsme s Vámi na Radiu Kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávačeRadio Kroměříž

Buďte s námi

KULTURNÍ SERVIS PŘINÁŠÍ

4. 4. 2018 - 17. 4. 2018 | KROMĚŘÍŽ

Festival očima generací


Festival se koná v celé České republice, letos na téma „Mé kořeny“. V Kroměříži jej ve středu 4. dubna v 8:30 ve foyer radnice zahájí výstava výtvarných, literárních a ručních prací. „Jejich autory jsou především děti, studenti a senioři z Kroměříže,“ doplnila Iveta Mišurcová, projektová manažerka Zdravého města Kroměříž, které s neziskovou organizací COR APERTUM, Knihovnou Kroměřížska a Klubem seniorů Kroměříž festival pořádá.

Na výstavu ve stejný den v 16:00 naváže pěvecké vystoupení Dua Aramis ve společenském sále Domu kultury. V knihovně se pak od 9. do 13. dubna uskuteční výstava knih a v pátek 13. dubna od 9:00 do 11:00 tvořivé dílničky. Děti s mateřské školy zde budou spolu se seniory tvořit výrobky s jarní tematikou. Festival v úterý 17. dubna v 16:30 uzavře přednáška na téma genealogie, která se uskuteční v sále kroměřížské knihovny.

Festival očima generací se v České republice koná od roku 2016. Vznikl jako místo setkávání lidí různého věku, kteří spolu komunikují různými formami, ať už jsou to výstavy, koncerty, divadla, workshopy, autorská čtení, diskusní fóra, ARTové dílny či prostá setkání. Více informací je na webu www.ocimageneraci.cz.