Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Jsme s Vámi na Radiu Kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávačeRadio Kroměříž

Buďte s námi

KULTURNÍ SERVIS PŘINÁŠÍ

 

Pondělí 4. 7. 2022

10:00 | Květná zahrada, Kroměříž

ZAHRADNÍ HERNA U KRÁLIČÍHO KOPCE

Hry, skládačky, hříčky a tvoření pro všechny věkové kategorie.

18:00 | Holešov,

Los Perdidos

Koncert na Holajce.

19:00 | Masarykovo náměstí, Uherské Hradiště

ALKEHOL, FREE FALL A DOCTOR´S BAND

Česká rocková hudební kapela opět na Slováckém létě! Její vznik muzikanti datují do roku 1992, kdy se Ota Hereš a Petr Buneš, tehdy kytaristé thrashmetalové skupiny Kryptor, rozhodli složit první ne-trashmetalové písně s hospodskými texty. Od té doby Alkehol úspěšně koncertuje až dodnes. Koncert Alkeholu doplní regionální kapely Free Fall a Doctor´s Band.

Úterý 5. 7. 2022

18:30 | Masarykovo náměstí, Uherské Hradiště

INÉ KAFE A KUMPÁNI

V rámci Slovácké léto - Hradišťská kapela Kumpáni má v repertoáru kousky oblíbených interpretů i své vlastní písně. Začíná hrát na Rotor Stage v 18:30. Iné Kafe, to už je tradice Slováckého léta! Ani tento rok nepřijdete o hity jako Ráno, Růžová zahrada nebo Záverečná. Od 20:30 na Česká zbrojovka Stage.

Středa 6. 7. 2022

10:30 | Květná zahrada, Kroměříž

TAJEMSTVÍ LIBOSADU

Při procházce zahradou budete objevovat všelijaká tajemství, která nejsou na první pohled vůbec zřejmá.Program je vhodný pro děti ve věku 6–11 let.

18:30 | Masarykovo náměstí, Uherské Hradiště

MŇÁGA A ŽĎORP A POLYGON ROCK

V rámci Slováckého léta - Rotor Stage od 18:30. Mňága a Žďorp a kaplea Polygon. Přijďte si s nimi zablbnout a zazpívat od 20.30 na Česká zbrojovka Stage.

Čtvrtek 7. 7. 2022

18:00 | Velké náměstí, Kroměříž

BRUCE&ROCK

BRUCE&rock je hulínská rocková kapela založená začátkem roku 2017. Repertoár kapely tvoří převzaté písně světových i tuzemských hudebních skupin doplněné o vlastní autorskou tvorbu, která by v budoucnu měla převažovat.

18:00 | Náměstí Míru , Hulín

NEBO CO

Hulínská folkrocková kapela.

18:00 | Bystřice pod Hostýnem, Kroměřížsko

Taneční orchestr Z. Pukovce

Ve čtvrtek 7.7.2022 přivítáme na zámku v Bystřici pod Hostýnem v rámci Léta na nádvoří taneční a swingový orchestr Bedřicha Pukovce pod taktovkou Zdeňka Pukovce. Tento Big Band tvoří většinou profesionálové a zpěv zajišťuje pěvecké trio Melody Ladies a mnoho hostujících zpěváků.

18:30 | Masarykovo náměstí, Uherské Hradiště

REFLEXY A FOCUS ROCK

V rámci Slováckého léta - Focus Rock je našlapaná bigbítová kapela ze Zlína. Přijďte si užít pořádnou energii od 18:30 na Rotor Stage. Rexflexy není třeba na Slovácku představovat. Legenda se vrací na pódia v rámci turné Alchymista. Začíná hrát na Česká zbrojovka Stage od 20:00.

20:00 | zámek, Holešov

EDITH PIAF: DNES NECHCI SPÁT SAMA

Divadlo Kampa přiveze v srpnu na jeviště českých a moravských zámků představení, které se divákům vryje pod kůži. Inscenace Edith Piaf: Dnes nechci spát sama mapuje životní příběh světově proslulé zpěvačky a je protkaná jejími nesmrtelnými písněmi.

Pátek 8. 7. 2022

18:00 | Velké náměstí, Kroměříž

TAJEMSTVÍ (NEJEN) STARÉ KROMĚŘÍŽE

Prohlídky města s průvodci v historických kostýmech. Začátek u kašny.

18:30 | Masarykovo náměstí, Uherské Hradiště

NO NAME, STREET69 A AKUSTYK

V rámci Slováckého léta - akuStyk je kapela, která hraje pop-rock tak trochu jinak. Jak? Přijďte si poslechnout na Rotor Stage od 18.30. V 19 hodin je na Česká zbrojovka Stage vystřídá poprocková kapela Street69 ze Zlína. Od 21:00 to v srdci Uherského Hradiště rozbalí milovaní slovenští bratia No Name!

Sobota 9. 7. 2022

18:30 | Masarykovo náměstí, Uherské Hradiště

FLERET A SEKEC

V rámci Slováckého léta - Sekec, to je rock-beatová, duchem mladá, a stále rostoucí kapela nejen bavičů. Valí se z hradišťského regionu a za pomoci převážně české i slovenské muziky koření jakoukoli zábavu. Začne s tím v 18:30 na Rotor Stage. Fleret jednoznačně patří mezi legendy na naší hudební scéně. Svým osobitým, originálním a neopakovatelným projevem baví fanoušky po celé zemi i daleko za hranicemi. Během 33 let natočil víc než 15 alb a může se pochlubit téměř 180 písničkami, kdy nejedna z nich zlidověla. Na Česká zbrojovka Stage od 20:30.

PROGRAM KIN

LETNÍ KINO V KROMĚŘÍŽI

Pondělí 4. 7. 2022

21:00 | Vyšehrad: Fylm

Úterý 5. 7. 2022

21:00 | Tajemství staré bambitky 2

LETNÍ KINO V HULÍNĚ

Pátek 8. 7. 2022

21:30 | Známí neznámí

DLOUHODOBÉ AKCE

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM

1. 7. 2022 - 16. 10. 2022 | Zámek, BYSTŘICE POD HOSTÝNEM

Ohýbaný nábytek Josefa Macka

Výstavu připravila obecně prospěšná společnost Národní centrum nábytkového designu ve spolupráci s Městem Bystřice pod Hostýnem a za finanční podpory Zlínského kraje a akciové společnosti TON.

1. 7. 2022 - 18. 9. 2022 | Zámek , BYSTŘICE POD HOSTÝNEM

Zdeněk Burian: Za divy světa a prasvěta

Výstava.

HOLEŠOV

15. 6. 2022 - 28. 8. 2022 | Zámek , HOLEŠOV

HRAVÁ VĚDA - VÝSTAVA

Návštěvníci si například vyzkoušejí vizualizaci zraku různých živočichů, účinky tlakové vlny, hru na optickou harfu pomocí laserových paprsků nebo princip Pythagorovy věty v praxi. Hlavní myšlenkou výstavy je podnítit zájem zejména mladé generace o technické obory a v duchu Komenského hesla „škola hrou“ je vtáhnout do světa přírodních věd, aktivovat hravost a tvořivost.

26. 5. 2022 - 28. 8. 2022 | Zámek , HOLEŠOV

PANENKY - PŘÍBĚH ŽIVOTA

Velká výstavní kolekce ručně vyráběných panenek Aleny Dynkové z Valašských Klobouk. Autorka panenky nejen vyrábí, ale také na ně šije oblečení a obléká je. Inspiruje se valašským folklorem a svá díla vyobrazuje v koloběhu života, od narození po máry.

1. 7. 2022 - 28. 8. 2022 | Zámecká galerie, HOLEŠOV

XX. LETNÍ ILUZE

Dvacátý ročník tradiční výstavy regionálních výtvarníků a řemeslníků na téma Holešov – město pod Hostýnskými vrchy odprezentuje tvorbu zhruba třiceti aktivních autorů. Součástí expozice bude část věnovaná regionálním malířům in memoriam jako byl Oldřich Branecký nebo Gustav Bezděk. Jejich díla zámku zapůjčí potomci a soukromí sběratelé.

HULÍN

18. 6. 2022 - 21. 9. 2022 | Muzeum Františka Skopalíka v Záhlinicích, HULÍN

FRANTIŠEK SKOPALÍK: OSOBNOST MORAVSKÝCH DĚJIN

Výstava přiblíží osobnost záhlinického rodáka Františka Skopalíka (1822-1891) nejen jako starostu obce, poslance moravského a říšského sněmu, scelovatele pozemků a zakladatele spolků i zemědělských škol, ale také jak člověka, písmáka a významného zastánce pokroku.

11. 7. 2022 - 31. 8. 2022 | Informační centru , HULÍN

PUTOVÁNÍ SE SKOPALÍKEM - Letní městská hra

Zažijte netradiční procházku městem a seznamte se s některými vybranými zajímavostmi z historie Hulín a Záhlinic.
Hrací kartu si vyzvedněte v Informačním centru Hulín v rámci otevírací doby.
Hra je určena pro každého.

23. 6. 2022 - 12. 8. 2022 | Informační centrum, HULÍN

MAGICKÁ NOC SVATOJÁNSKÁ -výstava

Nastává letní slunovrat, čas plný tajemství a zázraků... Prostřednictvím výstavy vstoupíme do světa kouzel, víl, divoženek, bludiček a démonů. Možná spatříme i kvetoucí kapradí...

KROMĚŘÍŽ

1. 2. 2022 - 31. 12. 2022 | Muzeum Kroměřížska, KROMĚŘÍŽ

KROMĚŘÍŽ V SOUKOLÍ DĚJIN 1848 - 1948

Hledání identity malého města na pozadí velkých dějinných událostí.

10. 6. 2022 - 13. 11. 2022 | Muzeum Kroměřížska, KROMĚŘÍŽ

VÝSTAVNÍ PROJEKT ZACHRAŇ JÍDLO

Interaktivní výstavní projekt Zachraň jídlo! ukazuje, jak využít potraviny, které mají zdánlivě to nejlepší za sebou.
Dozvíte se, co potraviny zažívají, než se dostanou na stůl, jak často neekologicky cestují. Zjistíte více o potravinovém odpadu a možnostech darování jídla nebo o tématu recyklace potravin. Autory projektu jsou kurátor Fuczik a umělci Vendula Chalánková a Viliam Slaminka. Pracují s fakty dodanými organizací Zachraň jídlo a srozumitelně je představují veřejnosti v interaktivním prostoru, který vzdělává a baví celou rodinu. Návštěvníci mohou do výstavy zasahovat, doplňovat ji a obohacovat její poselství o vlastní zkušenosti.
Výstavní projekt Zachraň jídlo! připravila galerie Atrium na Žižkově atrium.cz ve spolupráci s organizací Zachraň jídlo.

14. 5. 2022 - 18. 9. 2022 | Muzeum Kroměřížska, KROMĚŘÍŽ

3R

Výstava, jaká dosud v Muzeu Kroměřížska nebyla. Zapomeňte na klasické retrospektivy. Tři mimořádně nadaní bratři, aktuálně působící v Praze, spolu s Kroměřížanem Martinem Štípalou, pro něhož jde o kurátorskou premiéru, Vás provedou hned třemi uměleckými světy: malbou, sochařstvím i hudbou. Aleš Růžička, držitel I. Ceny Václava Chada na IV. Zlínském salonu mladých, je pravověrný vyznavač malby. Svými obrazy nechává nahlédnout do přírodních zátiší i svého osobního života. To Štěpán Růžička je sochařem, ale za svůj si vybral originální sochařský materiál – kůži. Jeho sochy tak k divákům promlouvají i dalším smyslem. Kolekce objektů, v nichž se vedle vizuálního potěšení snoubí i vůně kůže a dřeva, bude mít svoji premiéru právě v Muzeu Kroměřížska. Třetí z bratrů, Mikoláš Růžička, působící v kapelách Republic of Two nebo Piano, Vás pak prostřednictvím hudební instalace vyzve na chvilku užít si výstavu i poslechem.

2. 7. 2022 - 30. 7. 2022 | Dům kultury, KROMĚŘÍŽ

PRÁZDNINOVÝ PEL-MEL

První samostatnou fotografickou výstavou se představí ve foyer Domu kultury v Kroměříži prostějovská autorka Jana Zaorálková. Návštěvníci uvidí řadu fotografií, které slibují rozmanitý tematický záběr.

Více informací

Uherské Hradiště

4. 6. 2022 - 29. 10. 2022 | Reduta, Uherské Hradiště

EXPOZICE VĚZNICE UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Expozice věnovaná dějinám uherskohradišťské věznice se zaměřuje na období nacistického a komunistického režimu. Přibližuje vlastní provoz věznice a vypráví příběhy lidí, kteří se ocitli za jejími zdmi. Strohé archivní dokumenty kontrastují s emotivními vzpomínkami vězňů. Pohled do nepřístupné věznice poskytne videozáznam, který byl pořízen na podzim roku 2016 a který zachycuje stav cel, samovazeb i vězeňské kaple. Obraz podkreslují vzpomínky odsouzených na výslechy Státní bezpečností i životní podmínky ve věznici. Expozice Věznice je situována v podkroví budovy barokní Reduty na Masarykově náměstí. Vznikla za spolupráce města Uherské Hradiště, Slováckého muzea, Klubu kultury a spolku Memoria.

ZLÍN

29. 6. 2022 - 8. 1. 2023 | MUZEUM JIHOVÝCHODNÍ MORAVY , ZLÍN

BROUČCI, KTERÉ BYCHOM MĚLI ZNÁT

Výstava barevných kreseb brouků od známého popularizátora entomologie Vladimíra Javorka z jeho nikdy nevydaného rukopisu „Broučci, které bychom měli znát“. Ten věnovala jeho vnučka muzeu a kresby se tak staly základem výstavy, v níž budou také prezentováni brouci z přírodovědných sbírek muzea pro porovnání s jejich vyobrazením.

1. 3. 2022 - 31. 12. 2022 | Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, ZLÍN

FRANTIŠEK BARTOŠ: Pedagog, jazykovědec, etnograf

Malá expozice představuje naučnou i hravou formou rozsáhlou práci a etnografickou činnost významného zlínského rodáka F. Bartoše.

1. 6. 2022 - 30. 9. 2022 | Malenovice, ZLÍN

Hrad Malenovice

Významná památka ceněná především pro svou bohatou stavební historii. Hrad založený v polovině 14. století moravským markrabětem a bratrem Karla IV. Janem Jindřichem dnes nabízí částečně vybavené hradní interiéry, přístupná je i hradní věž. Součástí prohlídky je i návštěva zoologické expozice „Zvířata na Zemi a člověk“ nebo expozice „Řemesla starých Malenovic“. Otevřeno út–ne 10.00–12.00 a 13.00–17.00.

22. 6. 2022 - 11. 9. 2022 | MUZEUM JIHOVÝCHODNÍ MORAVY , ZLÍN

VÁCLAV VACULOVIČ – NALÉHAVOST ČASU

Výstava českého výtvarníka a hudebníka Václava Vaculoviče (*1957) je jedním z výstupů širšího výstavního projektu retrospektivního charakteru. Ve vybraném konvolutu velkých formátů převažuje aktuální tvorba s připomenutím obrazů čtyř dekád. Z hlediska malířských přístupů jej charakterizuje pohyblivá hranice mezi figurativním a abstraktním tvarem. Autor, který má za sebou výstavy v prestižních galeriích v Evropě i zámoří, se po téměř dvacetileté pauze vrací do českých státních galerií. Výstava Naléhavost času je součástí letošního XXXIII. ročníku mezinárodního festivalu současného umění FORFEST CZECH REPUBLIC 2022.

25. 3. 2022 - 28. 8. 2022 | Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, ZLÍN

HLAVU VZHŮRU! FURT SE DE!

Výstava věnovaná životu a dílu Marie Fischerové-Kvěchové, jejíž ilustrace krásné literatury, lidových písní a říkadel u nás formovaly estetické cítění dětí několika generací. Výstava vznikla ve spolupráci s Vysokou školou uměleckoprůmyslovou v Praze v rámci projektu Průmysl a umění: Opomíjené regionální osobnosti podnikatelů coby hybatelů hospodářského pokroku. Firma Fischerových byla v 1. pol. 20. stol. nejvýznamnějším komínářským podnikem v Čechách a vystavěla na dva tisíce komínů doma i v zahraničí. Po zestátnění majetku bylo i malířce Marii Fischerové-Kvěchové zakázáno publikovat, její knihy musely zmizet z knihoven a antikvariátů. Přesto se její ilustrace i dnes těší velké oblibě.

29. 6. 2022 - 18. 8. 2022 | 14/15 Baťův institut, ZLÍN

MILAN KUNDERA (NEZTRACEN) V PŘEKLADECH

Brněnský rodák Milan Kundera patří k nejpřekládanějším spisovatelům na světě; jeho dílo dnes čítá více než tři tisícovky vydání v různých světových jazycích. Právě překladům jeho knih je věnována výstava „Milan Kundera (neztracen) v překladech“, která byla veřejnosti poprvé představena v Moravské zemské knihovně v Brně 1. dubna 2019, v den autorových 90. narozenin. Nyní putuje po českých městech a o letošních prázdninách potěší zlínské diváky. Autorem obsahové části výstavy je Tomáš Kubíček, ředitel Moravské zemské knihovny, který výstavu v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně slavnostně zahájí a přiblíží život a dílo Milana Kundery.

23. 7. 2022 - 13. 8. 2022 | Malenovice, ZLÍN

NOČNÍ PROHLÍDKY HRADU

Letos hezky postaru, s šermíři ze skupiny Berendal a se světelnou show Fuerza del Fuego, v tajuplné atmosféře potemnělého hradu, kde bude tak trochu strašit. Program v předhradí do 22.00.

ZLÍNSKÝ KRAJ

6. 4. 2022 - 4. 9. 2022 | MUZEUM LUHAČOVICKÉHO ZÁLESÍ, ZLÍNSKÝ KRAJ

MASKY, KOSTÝMY, MAŠKARY

Výstava mapující stopy maskování v lidové tradici jihovýchodní Moravy prostřednictvím fotografií Jana Horáčka, trojrozměrných předmětů i uměleckých děl Ludmily Vaškové.