Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Jsme s Vámi na Radiu Kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávačeRadio Kroměříž

Buďte s námi

KULTURNÍ SERVIS PŘINÁŠÍ

18. 5. 2019 10:00 | Výstaviště Floria, Kroměříž

Mňam gastrofestival


Od tradičních českých jídel jako jsou domácí klobásky, valašská kyselice nebo hanácké vdolky, přes netradiční chobotnice, ústřice nebo šneky až po delikátní italské těstoviny, mexické burrito nebo gruzínské chačapuri. To je jen krátký výčet všech specialit, které můžete ochutnat na jednom místě.

Aby vám lépe klouzaly tyto lahůdky do žaludku, zapíjet je můžete jedním ze tří pivních speciálů pivovarů Holba, Zubr a Litovel, které sládci uvařili speciálně jen pro festival Mňam! K tomu ještě míchané koktejly, domácí limonády, americké drinky nebo káva z mobilní pražírny, vyrobená přímo na festivalu.

Budete také svědky historicky prvního ročníků nové soutěže - Hanácké Vdolek 2019 - kde vyzkoušíme, kolik typických vdolečků se vejde do žaludků místních jedlíků. Účastnit se budou největší kapacity v oboru, které pravidelně vidíme například pojídat i švestkové knedlíky ve Vizovicích.

O zábavu se postará herec a moderátor Lukáš Hejlík, který je zároveň patronem nové gastroaplikace s mapou, kde se dá dobře v Česku najíst. Toho na pódiu doplní kouzelník pro malé návštěvníky, nebo později kapela, pro všechny přítomné. Navíc děti budou mít možnost celý den dovádět v Dětském světě, aby rodiče měli dostatek času na ochutnávání všech dobrot gastrofestivalu Mňam!

 

Adresa: K Výstavišti , Kroměříž